Soleiðis var atkvøtt til valið tann 18. juni 2015

Politikkur04-06-2019 - 23:19 - Jóanis Albert Nielsen

Undir gomul valúrslit á heimasíðuni hjá KVF sæst hvussu atkvøtt var til seinasta fólkatingsval.

Endaligt úrslit - 58 valstøð - kl. 22.45

100,0% upptalt (35614 av 35614) 
Val 2015Val 2011
Flokkur#%#%Munur
A. Fólkaflokkurin4.36818,7393519,0-0,3
B. Sambandsflokkurin5.50023,5636230,8-7,2
C. Javnaðarflokkurin5.66624,3433221,0+3,3
D. Sjálvstýrisflokkurin4031,74832,3-0,6
E. Tjóðveldi5.73024,5399519,3+5,2
F. Framsókn7493,26923,4-0,1
H. Miðflokkurin6052,68754,2-1,6
X. Uttanflokkalisti3451,500,0+1,5
Atkvøður23.576100.020.674Blankar/Ógild.
Valrætt/Valluttøka35.61465,6%  124/86
Fólkaflokkurin
 Listin168
1Annika Olsen1.754
2Jørgen Niclasen531
3Jacob Vestergaard375
4Jógvan á Lakjuni329
5Jákup Mikkelsen291
6Elsebeth Mercedis Gunnleygsdóttir283
7Janus Rein191
8Joen Magnus Rasmussen126
9Sólvit E. Nolsø116
10Brandur Sandoy74
11Hanus Samró68
12Ingi Olsen62
Sambandsflokkurin
 Listin509
1Edmund Joensen2.416
2Kaj Leo Holm Johannesen462
3Bárður á Steig Nielsen410
4Helgi Abrahamsen286
5Bjørn Kalsø275
6Edva Jacobsen204
7Alfred Olsen166
8Johan Dahl162
9Gerhard Lognberg155
10Rósa Samuelsen146
11Eivind Jacobsen119
12Reimund Langgaard96
13Conrad Gaard Joensen59
14Niels Olaf Eyvindsson35
Javnaðarflokkurin
 Listin382
1Sjúrður Skaale2.495
2Aksel Vilhelmson Johannesen1.174
3Rigmor Dam407
4Eyðgunn Samuelsen326
5Henrik Old183
6Bjarni Hammer172
7Kristianna W. Poulsen170
8Bjørg Dam103
9Artur Johansen87
10Kristoffur Gaardlykke73
11Guðny Hentze55
12Sigga Óladóttir Joensen39
Sjálvstýrisflokkurin
 Listin41
1Jógvan Skorheim297
2Pól Jákup Poulsen65
Tjóðveldi
 Listin313
1Høgni Hoydal1.477
2Magni Arge1.082
3Kristina Háfoss563
4Sirið Stenberg561
5Annita á Fríðriksmørk520
6Tórbjørn Jacobsen331
7Óluva Klettskarð226
8Gunnvør Balle173
9Pauli Trond Petersen168
10Páll á Reynatúgvu145
11Jóhann Lützen112
12Tór Marni Weihe59
Framsókn
 Listin78
1Poul Michelsen374
2Hanna Jensen82
3Ruth Vang59
4Sunneva Háberg Eysturstein57
5Høgni Reistrup50
6Karlot Hergeirsson49
Miðflokkurin
 Listin72
1Jenis av Rana258
2Bill Justinussen177
3Karsten Hansen98
Uttanflokkalisti
 Listin5
1Zakarias Wang340

 

Top 10 - Samlað fyri 58 valstøð 

CSjúrður Skaale2495
BEdmund Joensen2416
AAnnika Olsen1754
EHøgni Hoydal1477
CAksel Vilhelmson Johannesen1174
EMagni Arge1082
EKristina Háfoss563
ESirið Stenberg561
AJørgen Niclasen531
EAnnita á Fríðriksmørk520

 

Vinnarar

CSjúrður Skaale2495
EHøgni Hoydal1477