Høgni Egilstoft Nielsen liggur í løtuni nr. 4.

Talv: Runavík-Open

ítróttur15-11-2018 - 22:20 - Jóanis Nielsen

 5. umfar í Runavík-Open er telvað í dag. Ní liggur spaniólin Oleg Korneev einsamallur á odda, hann hevur 4½ stig, næst honum koma russarin Vasily Papin og ukrainin Vitaly Sivuk báðir við 4 stigum - brøðurnir Rógvi Egilstoft Nielsen og Høgni Egilstoft Nielsen hava báðir 3½ stig.

Síggj øll úrslitini frá í dag og støðuna eftir 5. umfar niðanfyri, niðast er paringin til ímorgin.

Rank after Round 5

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
11GMKorneev OlegESP25514,515,59,013,50
26GMPapin VasilyRUS24834,016,09,512,00
32GMSivuk VitalyUKR25514,015,59,512,00
410FMNielsen Hogni EgilstoftFAI24003,515,59,510,25
55GMMaiorov NikitaBLR25103,515,09,09,75
64GMBernadskiy VitaliyUKR25443,515,08,58,75
711FMNielsen Rogvi EgilstoftFAI23393,513,07,59,00
83GMMalakhatko VadimBEL25453,015,59,09,25
99GMKarpatchev AleksandrRUS24163,015,08,57,50
1012Jacobsen Heidrikur T.FAI19353,013,08,55,00
117GMMiezis NormundsLAT24773,013,08,05,00
1216Skaale JanusFAI18393,012,57,06,00
1315Schadd JanNED18422,513,07,54,75
148IMKjartansson GudmundurISL24232,513,07,53,75
1513Fjallheim Leif ReinertFAI19192,511,57,04,00
1614Berg Margar M.FAI18522,511,05,53,75
1718Apol Luitjen AkselssonFAI17352,012,58,03,00
1819Olsen KajFAI17182,012,58,02,75
1920Nielsen Jon I HorniFAI17102,012,07,54,00
2022Markensten MaxSWE16602,011,57,53,00
2117Pinheiro Diamant JonatanSWE17892,011,06,52,75
2228Bjarnason BessiFAI02,010,56,53,00
2325Fjallheim Benjamin ReinertFAI13402,09,55,51,50
2421Hojgaard BrandurFAI17081,512,57,51,50
2523Nielsen Suni I HorniFAI15631,511,57,03,00
2624Tummasarson Flovin M.FAI13781,09,06,00,50
2726Jacobsen MarkusFAI10760,511,06,50,50
2827Petersen EliasFAI10450,58,55,00,25

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable


Pairings/Results

Round 5 on 2018/11/15 at 17:00

Bo.No.NameRtgPts.ResultPts.NameRtgNo.
11GMKorneev Oleg25511 - 03GMKarpatchev Aleksandr24169
26GMPapin Vasily2483½ - ½3FMNielsen Hogni Egilstoft240010
32GMSivuk Vitaly255131 - 03Jacobsen Heidrikur T.193512
43GMMalakhatko Vadim2545½ - ½3GMMaiorov Nikita25105
58IMKjartansson Gudmundur24230 - 1FMNielsen Rogvi Egilstoft233911
64GMBernadskiy Vitaliy25441 - 02Olsen Kaj171819
718Apol Luitjen Akselsson173520 - 12GMMiezis Normunds24777
816Skaale Janus183921 - 02Nielsen Jon I Horni171020
914Berg Margar M.18521 - 02Markensten Max166022
1013Fjallheim Leif Reinert19191 - 0Hojgaard Brandur170821
1123Nielsen Suni I Horni15631½ - ½Pinheiro Diamant Jonatan178917
1224Tummasarson Flovin M.137810 - 11Bjarnason Bessi028
1325Fjallheim Benjamin Reinert134011 - 0½Jacobsen Markus107626
1415Schadd Jan18422½not paired
1527Petersen Elias10450½not paired


Pairings/Results

Round 6 on 2018/11/16 at 17:00

Bo.No.NameRtgPts.ResultPts.NameRtgNo.
12GMSivuk Vitaly25514GMKorneev Oleg25511
25GMMaiorov Nikita25104GMPapin Vasily24836
310FMNielsen Hogni Egilstoft2400GMBernadskiy Vitaliy25444
412Jacobsen Heidrikur T.19353FMNielsen Rogvi Egilstoft233911
57GMMiezis Normunds247733GMMalakhatko Vadim25453
69GMKarpatchev Aleksandr241633Skaale Janus183916
714Berg Margar M.1852IMKjartansson Gudmundur24238
815Schadd Jan1842Fjallheim Leif Reinert191913
917Pinheiro Diamant Jonatan178922Nielsen Jon I Horni171020
1022Markensten Max166022Apol Luitjen Akselsson173518
1119Olsen Kaj171822Fjallheim Benjamin Reinert134025
1228Bjarnason Bessi02Nielsen Suni I Horni156323
1321Hojgaard Brandur17081Tummasarson Flovin M.137824
1426Jacobsen Markus1076½½Petersen Elias104527